Sokół rezygnuje. Start awansuje. Dolina w barażach

Start Miastko z awansem do IV ligi

W związku z tym, że zwycięzca rozgrywek Klasy Okręgowej - Sokół Wyczechy - podobnie jak w roku ubiegłym, zrezygnował z awansu na wyższy szczebel rozgrywek, bezpośredni awans do IV lig wywalczył Start Miastko!

Zespół z powiatu bytowskiego ostatni raz na poziomie IV ligi rywalizował w sezonie 2017/2018.

Sokół Wyczechy zrezygnował z awansu

To już drugi, kolejny, sezon, kiedy zespół Sokoła okazuje się najlepszy w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej, a kilka dni później ogłasza, że rezygnuje z awansu.

To na pewno dziwna sytuacja, gdy ktoś wygrywa ligę i rezygnuje z możliwości gry szczebel wyżej. Jeszcze rzadziej spotykana jest sytuacja, kiedy dzieje się to dwa razy w ciągu 12 miesięcy.

Nie chcę oceniać decyzji działaczy Klubu. Oni najlepiej wiedzą czy mogą podjąć się sportowego i organizacyjnego wyzwania związanego z awansem. Mają prawo do takich decyzji. Nikt nie został przez to poszkodowany, Sokół do końca walczył fair o pierwsze miejsce, po prostu inne zespoły awansują, inne zagrają w barażach.

Mimo to, same rozgrywki będą zawsze traciły na atrakcyjności, kiedy nie będziemy pewni czy lider tabeli walczy o awans czy tylko nam się wydaje, że walczy.

Dolina w barażach

Dzięki rezygnacji z awansu Sokoła Wyczechy, wynikającemu z tego bezpośredniemu awansowi Startu Miastko, miejsce w barażach zwolniło się dla kolejnej drużyny. Trzecie w tabeli, rezerwy słupskiego Gryfa awansować nie mogą, więc do baraży została zakwalifikowana czwarta w tabeli drużyna Doliny Sperandy Niepoględzie.


Tym samym, w meczach barażowych rozegranych w najbliższą sobotę zmierzą się Stoczniowiec Gdańsk z Radunią II Stężyca, oraz Wietcisa Skarszewy z Doliną Sperandą Niepoględzie.

Finał baraży w następny weekend.

Total Page Visits: 556 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post