Kolejna seria spotkań w okręgówce.

Trwa walka o IV ligę. Zmiana lidera w grupie 2

Walka w Klasie Okręgowej w tym roku jest wyjątkowo interesująca. Dotyczy to zarówno awansu do IV ligi, ale także zmagań o utrzymanie w lidze. Ta druga sprawa z uwagi na prawdopodobne liczne spadki zapowiada się pasjonująco do samego końca rozgrywek. W tym momencie możliwy jest spadek aż ośmiu zespołów z grupy 1 i aż siedmiu z grupy słupskiej.


foto: Polonez Bobrowniki

W grupie 1 Czarni poza wszelką konkurencją


Rozgrywki tej grupy zdominowali Czarni Pruszcz Gdański. Spadkowicz z IV ligi przegrał w lidze tylko jedno spotkanie i z dużą przewagą nad Stoczniowcem Gdańsk przewodzi ligowej tabeli. Gdańszczanom pozostanie zapewne walka w meczach barażowych. Blisko strefy barażowej są drużyny Osiczanki Osice i Sokoła Bożepole Wielkie, które spisują się w tym sezonie świetnie i zapewne nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Zagrożonych spadkiem jest tak wiele drużyn, że trudno jednoznacznie oszacować szanse poszczególnych zespołów. Wszystko zależeć będzie od tego, ile drużyn spadnie z wyższych lig. Niemniej jednak sytuacja zespołów z Wejherowa, Kartuz czy Sierakowic, jest w zasadzie przesądzona. Portowiec, Jaguar II, Błyskawica Reda czy Różyny również są w bardzo trudnej sytuacji.Potknięcie Wierzycy. Pozycja lidera dla Wietcisy. Jutro mecz na szczycieW tej grupie walka o premiowane awansem pierwsze miejsce jest najbardziej zacięta. O awans walczą spadkowicz z IV ligi, Wierzyca Pelplin, Wietcisa Skarszewy oraz Kolejarz Chojnice. Niemal co tydzień mamy zmianę w czołówce i trudno przewidzieć co będzie po następnej serii meczów. Wierzyca tylko bezbramkowo zremisowała w Nowym Dworze Gdańskim i rywale wykorzystali swoją szansę. W tabeli prowadzi Wietcisa o dwa oczka przed Kolejarzem i Wierzycą. Ale wiadomo, że sytuacja znowu się zmieni już jutro, bo w terminarzu mamy spotkanie na szczycie: Kolejarz podejmie Wietcisę.

Ta grupa Klasy Okręgowej wystartowała w okrojonym składzie, więc tutaj aż tak licznych spadków nie będzie. Na ten moment spadają tylko dwie ostatnie drużyny. W najtrudniejszej sytuacji jest Delta Miłoradz. Siedem oczek do bezpiecznej strefy może być trudne do odrobienia dla zespołu, który do tej pory wygrał tylko dwa mecze w rozgrywkach. Kto jeszcze musi się najbardziej martwić zagrożeniem relegowania do Klasy A? Ktoś z tercetu: Pogoń Prabuty, Rodło Kwidzyn, Tęcza Brusy i KS Skorzewo.

Rozpędzona Bytovia liczy mecze do oficjalnego awansu

Rozpędzona Bytovia liczy mecze do oficjalnego awansu.
Podobnie jak Czarni Pruszcz Gdański w grupie 1, tak tutaj na autostradzie do awansu jest spadkowicz z IV ligi. Bytovia Bytów nie ma praktycznie żadnych konkurentów do awansu. Z 26 meczów wygrała 25, tylko raz remisując. Bytowianie dotąd aż 120 razy umieszczali piłkę w siatce rywali. Spokojnie można odliczać mecze do oficjalnego awansu. Awans w zasadzie mamy rozstrzygnięty, ale walka o baraże będzie trwała do końca. W tej chwili najbliżej baraży jest Dolina Speranda Niepoględzie. Pięć oczek przewagi to spora szansa na powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu i występ w barażach.

Spadek dotyczy dziś aż siedmiu zespołów. Los drużyn z Kępic, Nakła, Motarzyna i Damnicy jest w zasadzie już przyklepany. Kilka następnych będzie walczyć do końca i liczyć, że wystarczy to do zachowania ligowego bytu.

Na ten moment:

awans: Czarni Pruszcz Gdański, Wietcisa Skarszewy i Bytovia Bytów.
baraże: Stoczniowiec Gdańsk, Kolejarz Chojnice i Dolina Speranda Niepoględzie
dodatkowe miejsce w barażach z trzeciego miejsca: Wierzyca Pelplin


foto: Polonez Bobrowniki

WordPress Data Table Plugin
WordPress Data Table Plugin
Total Page Visits: 111 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *