PASSA JAK Z KOSZMARU WISŁY DŁUGIE POLE

Trzydzieści... i wystarczy

Nie da się ukryć, że sportowo, to nie jest najlepszy okres w historii Wisły Długie Pole. Jeszcze kilka lat temu zespół z gminy Cedry walczył z powodzeniem w "okręgówce", gdzie potrafił wygrywać z Kowalami, czy nawet dwukrotnie z Radunią Stężyca. Dziś rzeczywistość jest mniej pozytywna. Zespół rywalizuje w Klasie A i notuje niebywałą passę 30. kolejnych przegranych meczów ligowych.

Trzydzieści razy z rzędu kończą mecz przegrywając z ligowym rywalem. Myślę, bez sprawdzania statystyk w innych okręgach, że to jednak wynik niespotykany w żadnych innych rozgrywkach seniorskich w Polsce.


13 listopada 2021 roku pokonali 4:1 rywala z Rotmanki i to był ten ostatni mecz, którego nie przegrali. 17 miesięcy. Wiosną tamtego sezonu sytuacja w ligowej tabeli ułożyła się tak, że mimo kompletu 13. porażek Wisła utrzymała się w lidze. Choć trudno w to uwierzyć, znalazł się jeszcze gorszy zespół w rozgrywkach. Morena Gdańsk - choć wygrała bezpośredni mecz wiosenny aż 5-1 - koniec końców uzbierała o jeden punkt mniej i to ona spadła do B klasy.

Nowy, obecny, sezon w A klasie, to kontynuacja serii porażek. 13 meczów - 13 razy rywale byli lepsi.


Zespół z Długiego Pola, mimo tak fatalnej serii, nie załamuje się i cały czas ciężko pracując czeka na upragnione, pierwsze od dawna, punkty, na pierwsze zwycięstwo. I ta wygrana jest już na wyciągnięcie ręki.

Trudno rozpatrywać w kategorii sportowych umiejętności przegraną w doliczonym czasie. To raczej już brak szczęścia. I właśnie tego szczęścia wiosną Wiśle Długie Pole bardzo brakuje. Spokojnie powinni do swojego pustego konta dopisać kilka punktów za wiosenne mecze. Ale zabrakło szczęścia. Punkty uciekały w końcówkach, w ostatnich akcjach meczów.


Panowie, wystarczy już tych przegranych! Wszystko się kiedyś kończy, wszystko zaczyna od nowa.
Życzę przerwania tej złej passy, najlepiej już dziś w meczu z Czarnymi Przemysław, a potem budowania kolejnej serii, już wyłącznie pozytywnej.

Powodzenia!


Aktualizacja

Wisła zremisowała 1-1 dziś z Czarnymi Przemysław przerywając swoją fatalną serię. Teraz pora na kolejna serię. Serię meczów bez porażki. Powodzenia!

foto: Jarosław Kościelak
foto: Wisła Długie Pole
Total Page Visits: 412 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *