Strzelecki popis zawodnika z Debrzna

MKS Debrzno w dwóch ostatnich sezonach zajmował miejsce w czołówce Słupskiej Klasy Okręgowej. Niewiele punktów zabrakło do IV ligi. W obu tych sezonach zawodnicy zespołu z dzikiem w herbie strzelali mnóstwo bramek. W poprzednich rozgrywkach 105, a we wcześniejszych aż 132.

W tegorocznych zmaganiach zespół MKS-u poniósł już pięć porażek i bardzo daleko im do ligowej czołówki, ale instynkt strzelecki zawodników pozostał.

Oto relacja ze strony MKS Debrzno z meczu 7. kolejki z Gromem Nakla:

Niebywały rekord Szymona Malmona!

Kibice, którzy pojawili się na Stadionie Miejskim w niedzielę 10 września 2023 r., aby obejrzeć mecz klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno - Grom Nakla z pewnością nie żałowali i to przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, nareszcie Czerwono-Niebiescy przełamali kiepską passę w lidze, zdobywając jakże cenne trzy punkty. W dodatku uczynili to w efektownym stylu, zwyciężając aż 12:2 z beniaminkiem rozgrywek. Po drugie wydarzeniem dnia był niesamowity, bezprecedensowy wyczyn SZYMONA MALMONA. Otóż "Digi" strzelił... OSIEM (!!!) goli.


Któż mógł spodziewać się takiego dorobku jednego piłkarza i pobicia najbardziej sędziwego, bo liczącego sobie grubo ponad 30 lat klubowego rekordu? Tylko najstarsi sympatycy futbolu w Grodzie Dzika mogą bowiem pamiętać, iż 25 kwietnia 1993 r., a więc niemal na finiszu premierowego w dziejach emkaesiaków sezonu w klasie B, w trakcie domowego spotkania z Orłem Rychnowy (był taki klub...), które zakończyło się wiktorią debrznian... 16:1 (przy okazji - to też rekord, wyrównany dopiero 19 lutego 2017 r. na "Euroboisku" w Wałczu w sparingu z Legionem Strączno, wygranym 15:0) MIROSŁAW ŁEPEK zdobył SIEDEM bramek. Popularny "Siwy" w konfrontacji z Orłem przed trzema dekadami trafił w 8, 51 (z karnego), 54, 61, 76, 80 i 90. minucie.

Szymon natomiast w starciu z Gromem "dziurawił" siatkę w 19, 32, 43, 53, 60, 67, 80 (z karnego) i 89. minucie. Właśnie tak przechodzi się już na zawsze do historii klubu! Oczywiście wielkie brawa dla niespełna 29-letniego wychowanka MKS-u, wyróżniającego się niebanalnym stylem gry, świetną techniką użytkową, ambicją i zaangażowaniem na rzecz drużyny. Sz. Malmon niejako "po drodze", w czasie spotkania z ekipą z Nakli poprawił też, co oczywiste, najlepsze osiągnięcie jednego zawodnika w dziejach gry MKS-u w klasie okręgowej. Dotąd najskuteczniejszy pod tym względem był PAWEŁ WEGNER, który 1 czerwca 2014 r. na obiekcie w Lipce (nasz Stadion Miejski przechodził wówczas gruntowną modernizację) strzelił 6 goli w starciu z teamem Swe Pol Link Bruskowo Wielkie (10:2).

"Diabeł" wyrównał swój osobisty rekord na chojnickim "Modraku" prawie dwa lata później, 28 lutego 2016 r., gdy w meczu towarzyskim sześciokrotnie wygrywał pojedynek z golkiperem Sparty Złotów i co ciekawe całe zawody zakończyliśmy zwycięstwem... 6:0 (!). Trzeba wspomnieć, iż na honorowej liście znakomitych snajperów znad Debrzynki, którzy w pojedynczych występach popisali się również zdobyciem sześciu bramek, znajdują się ponadto nazwiska ANDRZEJA KOROSIA (31 października 1998 r., 13:1 w sparingu z Błękitnymi Słupia) i BARTŁOMIEJA RUTYNY (4 sierpnia 2013 r., 10:0 z Gwiazdą Bydgoszcz w ramach turnieju o "Puchar Lata", w konfrontacji trwającej zaledwie 2 x 20 minut!). Czy najświeższy rekord Sz. Malmona, tak jak poprzedni M. Łepka, przetrwa aż trzydzieści lat? Oto jest pytanie...

foto: MKS Debrzno
Total Page Visits: 175 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post