1/8 Regionalnego Pucharu Polski

Pomorski Związek Piłki Nożnej przeprowadził losowanie kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski. Mecze odbędą się wiosną 2021 roku.

Tabela o ID 66 nie istnieje.

Ale wiecie Państwo, że Puchar Polski, to taki trochę Matrix?

Z jakiegoś powodu rozgrywany jest przez dwa lata. Drużyny startujące w rozgrywkach tak naprawdę biorą udział w rozgrywkach kolejnego sezonu. Dla przykładu Sparta Sycewice, gdyby wygrywała kolejne spotkania, to może zagrać w finale tych rozgrywek, dopiero 2 maja 2022 roku! Dlaczego tak to jest, nie wiadomo.

Zawsze powtarzam, że nie ma co się wstydzić i warto korzystać ze sprawdzonych wzorców. Puchar Anglii, to najstarsza na świecie impreza piłkarska rozgrywana od prawie 150 lat, organizuje mecze dla ogromnej ilości drużyn i jakoś wszystko daje się zorganizować w jednym sezonie. U nas się nie da.

Jakiś czas temu doszło do dziwnej sytuacji, kiedy jeden z zespołów brał udział w rozgrywkach Pucharu Polski w dwu odsłonach. I nie chodzi tutaj o pierwszy klub i rezerwy, ale o pierwszy zespół w dwu postaciach. Po prostu raz grali jako drużyna z eliminacji wygrywająca mecze w kolejnych rundach, a drugi raz, jako nowy trzecioligowiec, przystąpili do rozgrywek na wiosnę.


Dobrze, że los nie jest tak do końca ślepy, bo byłoby naprawdę ciekawie, gdyby musiały spotkać się ze sobą. Przypomnę, jedna z rozgrywek sezonu, powiedzmy 2012/2013, a druga z przyszłości, grającą w sezonie 2013/2014.

Robert Zemeckis mógłby śmiało kręcić nową część Powrotu do Przyszłości…

zdjęcie ze strony pzpn.pl

Total Page Visits: 424 - Today Page Visits: 1

WASZE KOMENTARZE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *